Sprawdź, jak inflacja wpływa na wartość 500 plus?
20 stycznia 2022
Sprawdź, jak Europejczycy oszczędzają energię?
3 lutego 2022

Sprawdź, na czym polega ulga na robotyzację?

W ramach Polskiego Ładu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulgi na robotyzację. Ulga ta ma zachęcić firmy do rozwinięcia technologii produkcyjnych, zwiększenia efektywności, przez automatyzację i robotyzację.
Miernikiem poziomu zautomatyzowania gospodarki, jest tzw. współczynnik robotyzacji, czyli liczba robotów na 10 tys. pracowników zatrudnionych w przemyśle. W ten sposób oceniany jest stopień wyposażenia, który pozwala polskim firmą konkurować z podmiotami z innych krajów Europy i świata.
Światowym liderem w tej dziedzinie jest Singapur. W Polsce sytuacja nie jest zadowalająca, mamy o 8 razy mniej robotów w przemyśle niż w Niemczech i o 4 razy mniej niż w Czechach, czy na Słowacji.
Robotyzacja wpłynie na konkurencyjność Polskich firm i ich możliwość dostosowania się do nowej gospodarczej rzeczywistości.
Z ulgi będą mogli skorzystać podatnicy  CIT i PIT prowadzący działalność gospodarczą bez względu na formę prawną prowadzonej działalności. Z ulgi będzie można skorzystać wraz z dokonaniem odpisów amortyzacyjnych od zakupionych robotów. Wydatki na roboty będą musiały stanowić koszt uzyskania przychodu, aby można było skorzystać z ulgi.
Ulga będzie funkcjonował na tych samych zasadach co znana już przedsiębiorcom ulga na Badania i Rozwój.
Ulga została wprowadzona na 5 lat, choć ministerstwo nie wyklucza jej wydłużenia.

Planujesz zainwestować w robotyzację firmy?
Zapraszamy!
Doradca👉 MIŃSK MAZOWIECKI ul. WARSZAWSKA 111 lok.20
Zadzwoń 📞25 758 10 80 lub 📞 574 194 494
SANTANDER PARTNER
Zapraszamy też na naszą stronę https://finansemazowieckie.pl/