Czy wzrost cen mieszkań może wyhamować?
9 grudnia 2021
Sprawdź, dlaczego Polacy inwestują gotówkę w mieszkania?
20 grudnia 2021

Sprawdź, na czym polega podatek katastralny?

 

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy o wprowadzaniu w Polsce podatku katastralny obowiązuje on w wielu krajach Europy i USA. W chwili obecnej w Polsce właściciele nieruchomości płacą podatek od nieruchomości. Maksymalna wysokość podatku jest ustalona w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Ostateczną jego wysokość ustalają samorządy. Wielkość podatku liczona jest w zależności od wielkości nieruchomości, jej rodzaju i przeznaczenia. W 2021 roku maksymalna stawka podatku od nieruchomości dla budynków mieszkalnych wynosi 0,85 zł za 1 m2 powierzchni.
W przypadku podatku katastralnego jego wysokość określa się na podstawie wartości nieruchomości. Podatek  katastralny wynosi średnio 1-2 proc. wartości nieruchomości. Wartość nieruchomości, jest określna w zależności od kraju, przez właściciela lub rzeczoznawcę, czy ustalona na podstawie wartości rynkowej pomnożonej przez ustalone współczynniki.
Wprowadzenie podatku katastralny spowoduje znaczące obciążenie dla właścicieli mieszkań i może znacząco wpłynąć na sytuację na rynku nieruchomości.

Planujesz zakup nieruchomości?
Zapraszamy!
Doradca👉 MIŃSK MAZOWIECKI ul. WARSZAWSKA 111 lok.20
Zadzwoń 📞25 758 10 80 lub 📞 574 194 494
SANTANDER PARTNER
Zapraszamy też na naszą stronę https://finansemazowieckie.pl/