Sprawdź w jaki sposób sfinansować zakup samochodu na firmę?
29 września 2021
Sprawdź jak zmieniło się prawo budowlane?
12 października 2021

Sprawdź, czy na inwestycji w nieruchomości można stracić?

W ostatnim czasie Polacy są przekonani, że inwestycja w nieruchomości jest najlepszą z możliwych. Jednak UOKiK ostrzega przed inwestycjami w nieruchomości komercyjne w swojej kampanii „Policz i nie przelicz się”
Urząd ostrzega przed inwestowaniem w zakup lokalu np. w budynku hotelowym bądź mieszkalnym przeznaczonym na krótkoterminowy wynajem. Inwestycja taka,
zakłada, że właściciel lokalu może korzystać z niego przez określony czas w roku. Zarządzanie lokalem odbywa się przez specjalistyczną firmę, czyli operatora. Trzeba zwrócić uwagę, że umowa z operatorem jest zawierana na długi okres czasu nawet od 5 do 15 lat. Operator dzieli się zyskiem z wynajmu z właścicielem. Zagrożeniem dla inwestycji tego typu jest przede wszystkim fakt, że operator nie może zagwarantować wypłaty zysków w określonej wysokości, szczególnie w czasie pandemii. Drugi ważną kwestią jest długość umowy z operatorem i brak możliwości jej zerwania. Równie ważną sprawą jest sposób w jakim finansowania jest inwestycja. Mogą to być środki własne dewelopera, kredyt bankowy, emisja obligacji korporacyjnych czy wpłaty nabywców lokali. Przy czym ten ostatni sposób jest najbardziej ryzykowny dla inwestorów.
Warto również podkreślić, że tego typu inwestycje nie wymagają umowy zawartej w formie aktu notarialnego z wpisem do księgi wieczystej nieruchomości, a więc ta forma zabezpieczeń nie funkcjonuje.
Planujesz inwestycje
Zapraszamy!
Doradca👉 MIŃSK MAZOWIECKI ul. WARSZAWSKA 111 lok.20
Zadzwoń 📞25 758 10 80 lub 📞 574 194 494
SANTANDER PARTNER
Zapraszamy też na naszą stronę https://finansemazowieckie.pl/